Sluneční brýle

Sluneční brýle chrání Vaše oči před škodlivým UVA i UVB zářením, které může poškodit oční čočku a také způsobit zdravotní komplikace. Proto je nutné používat kvalitní sluneční brýle, obsahující ochranu proti UVA a UVB záření. Nekvalitní sluneční brýle Váš zrak neochrání.

Na provozovnách Lunettes optika Vám nabízíme kvalitní a certifikované sluneční brýle, které vám pobyt na přímém slunci zaručeně zpříjemní.

Co je to vlastně UVB záření?

  • proniká při dopadu na kůži do pokožky a způsobuje hnědé zabarvení kůže
  • při nadměrné dávce způsobuje zarudnutí kůže a v dalším stádiu až spálení pokožky
  • narušením DNA buněk může způsobit rozvoj zhoubného onemocnění kůže
  • dlouhodobé nechráněné vystavení oka tomuto záření může nevratně poškodit zrak

Co je UVA záření?

  • větší vlnová délka tohoto záření má za následek hlubší pronikání do kůže, jehož následkem je předčasné stárnutí kůže
  • podílí se na tvorbě volných radikálů, čímž zapříčiňuje narušení imunitních mechanismů, což má za následek nádorová onemocnění kůže
  • nechráněný pobyt na slunci může opět velice rychle a nevratně poškodit oční tkáň

Jak vybírat sluneční brýle?

Nejprve byste se měli zaměřit na to, k jakému účelu budete brýle používat. Další výhodou při nošení slunečních brýlí je komfort a bezpečnost, které vám zajišťují např. při řízení automobilu nebo při sportu.

V dnešním světě módy je kladen velký důraz na detaily a doplňky, k nimž sluneční brýle dnes již bezpochyby patří. V našich provozovnách naleznete mnoho slunečních brýlí významných výrobců a značek (Polaroid, Ray Ban, Dolce & Gabana, Dior…). Potěší Vás tedy jak nabídka značkových slunečních brýlí, tak také  méně známých, ale stejně kvalitních výrobců. Nabídka slunečních brýlí proto jistě zaujme každého zákazníka.

Dámské a pánské sluneční brýle jsou v některých případech jako dva protiklady vzájemně se přitahující, proto si můžete v provozovnách Lunettes optika vybrat jak z ryze dámských modelů s výraznými detaily, tak z pánských slunečních brýlí, vyznačujících se jednoduchou elegancí a střídmostí.

Jestliže potřebujete sportovní sluneční brýle na kolo nebo na třeba na raft, přijďte si k nám vybrat. Nejen cyklistické brýle, ale také jakékoli sportovní brýle Vám musí dobře sedět, proto věnujte jejich výběru dostatek času. Náš odborný personál Vám s výběrem ochotně pomůže a poradí.

Sluneční brýle jsou nejen atraktivním módním doplňkem, ale také důležitou součástí péče o Váš zrak. Sluneční brýle si můžete koupit prakticky kdekoli, často za neuvěřitelně nízké ceny. Vy však vybírejte u odborníků, Váš zrak Vám za tento výběr bude vděčný.

Sluneční brýle, které zakoupíte na provozovnách Lunettes optika poskytují 100% ochranu před UVA a UVB zářením a mohou Vám proto zajistit spolehlivou ochranu pro Vaše oči.