Vyšetření zraku na nejmodernějším přístroji

Vyšetřovací přístroj Visionix VX 120+ je nejmodernějším přístrojem diagnostiky oka na trhu, díky kterému dokážeme provést kompletní a nadstandartní vyšetření oka přímo na našich pobočkách Forum Nová Karolina v Ostravě a v Globusu v Pardubicích. Co všechno přístroj Visionix VX 120+ dokáže? Refrakce, keratometr, aberometr, topografie rohovky, pupilometr, tonometr (měření nitroočního tlaku), diagnóza zeleného zákalu a analýza přední komory oka na nejvyšší možné úrovni. Štěrbinová lampa TSL 7000 dokáže oko přiblížit až 40x a kamera pak oko vyfotí pro detailní analýzu v počítači. Na vyšetření se lze objednat přes naše webové stránky https://lunettes.cz/online-objednavka/ nebo na telefonním čísle 777 914 247 (Globus Pardubice) a 777 914 200 (Forum Nová Karolina Ostrava).

Už teď se moc těšíme na Vaši návštěvu a věříme, že budete s našimi službami maximálně spokojeni.

Vyšetření zraku

Péče o zrak nezahrnuje jen nošení dioptrických a slunečních brýlí nebo kontaktních čoček, ale také pravidelná oční vyšetření. Odborné vyšetření zraku by měl absolvovat každý z nás minimálně jednou za dva roky, a to nejen v případě, že už máte nějakou oční vadu diagnostikovánu. I lidé se zdravým zrakem by měli vyšetření oka jednou za dva roky absolvovat.

Vyšetření oka je na našich provozovnách zajišťováno očními specialisty – očními lékaři nebo optometristy.

Prvním krokem je sjednání termínu, poté následuje individuální konzultace Vás a našeho očního specialisty. V průběhu této konzultace probíhá také samotné oční vyšetření. Veškeré metody očního vyšetření provádíme na základě Vašich individuálních potřeb a za pomoci moderní techniky. Pro vyšetření zraku je možno vybírat z více než stovky různých zrakových testů, proto můžeme zaručit příjemný průběh celého vyšetření a Vaši naprostou spokojenost.

 

Jak takové vyšetření zraku probíhá?

  • nejprve s Vámi náš oční specialista povede předběžný rozhovor
  • následuje určení dominantního oka (pokud si přejete nosit i kontaktní čočky)
  • oční specialista zkontroluje binokulární vidění
  • pomocí autorefraktometru proběhne odborné měření zraku (objektivní měření zraku – zjištění dioptrií)
  • oční specialista provede také subjektivní měření zraku za pomoci foropteru nebo zkušební sady čoček
  • pomocí keratometru bude provedeno měření parametrů zakřivení rohovky
  • výsledky zkontroluje a doladí oční specialista pomocí červeno-zeleného testu
  • za pomoci zkušebních brýlí je provedeno dynamické zhodnocení korekce

Některé metody používané při odborném vyšetření zraku:

Červeno - zelený test Červeno – zelený test: doladění výsledku očního vyšetření díky využití přirozené citlivosti Vašich očí
Metoda křížových cylindrů Metoda křížových cylindrů: ideální pro doladění výsledků vyšetření při kompenzaci přirozených deformací tvaru Vašeho oka
Tabule s písmeny Tabule s písmeny: starý a známý způsob vyšetření zraku

Co následuje po odborném očním vyšetření?

Po odborném vyšetření Vám oční specialista sdělí, zda a jakou máte oční vadu a poradí Vám, jak dále pečovat o zrak. Odborné poradenství patří ke každé Vaší návštěvě na provozovnách Lunettes optika.

V případě, že máte zájem o dioptrické brýle, poradíme jak s výběrem vhodných dioptrických obrouček, tak také s výběrem pro Vás ideálních dioptrických skel.

Pokud máte zájem o kontaktní čočky, doporučí Vám ty nejvhodnější pro Vaše oči, zajistí Vám odbornou aplikaci kontaktních čoček, poradí Vám, jak kontaktní čočky aplikovat a vyjímat a také Vám odborně vysvětlí, jak o kontaktní čočky pečovat a jaké dodržovat hygienické zásady, aby bylo nošení kontaktních čoček vždy k Vaší úplné spokojenosti.